12 Ocak 2014 Pazar

Bakire- Nancy Pickard| Kitap YorumuKitap: Bakire
Yazar: Nancy Pickard
Tür: Mystery
Yayınevi: Ephesus
Seri: -

Bakire
Small Plains Bakiresi kimdi ve nasıl öldü?
Acımasız bir cinayetle değişen hayatlar…
Küçük bir kasabadaki sahipsiz bir mezar…
On yedi yıldır saklanan korkunç gerçeği öğrenmeye hazır mısınız?
Kansasın kırsal kesimindeki küçük bir kasabanın halkı, genç bir kızın adsız mezarını Small Plains Bakiresi olarak kabul etmiştir on yedi yıl boyunca. Bazı kişilere göre mucizelere ve açıklanamaz iyileşmelere sebep olan bu mezarla ilgili söylentiler de zaman içinde dilden dile yayılmıştır.
Ama karla kaplı arazide bulunan, buz tutmuş çıplak cesede gerçekte ne olmuştur? Ve neden genç Mitch, cesedin bulunmasından bir gün sonra, arkasında çılgına dönmüş sevgilisi Abbyyi ve en iyi arkadaşı Rexi bırakarak kasabadan apar topar ayrılmıştır?
Bu şekilde kasabadan ayrılan Mitch, yıllar sonra Small Plainse geri döndüğünde, unutulmuş sırları ve gerilimi tekrar alevlendirecektir. Mitche karşı hâlâ bir şeyler hissetmekte olan Abby ise onun gidişinin arkasındaki gerçeği açığa çıkarmakta kararlıdır. Şimdi, üç eski dost kendilerinin ve küçük kasabalarının kaderini değiştiren o gecenin getirdiği sonuçlara katlanmak zorundadır.

Sınav dönemlerinden nefret ettiğimi daha önce belirtmiş miydim? Belirtmediysem bile biliyorsunuz artık. Resmen haftalardır kitap okuyamıyordum ve yeniden kitap okumaya başlamak için çok doğru bir seçim yaptığımı düşünüyorum. Bakire, kaybettiğim okuma hızımı yeniden körükleyen bir kitap oldu.

Bakire'yi okumaya başladığımda ilk izlenimim, kitabın çok akıcı olması ve merak unsurunun ilk sayfadan itibaren en üst düzeyde olmasaydı. Benim bir kitaptan bekleyebileceğim en iyi iki özellik zaten mevcuttu bir de üstüne karakterlere de ısınınca resmen kitabı elimden bırakamadım. Sayfaları okudukça daha fazlası için bekleyemez oldum, merakımı giderene kadar okumaya devam ettim ve bir baktım; kitap bitmiş. Ben son sayfayı okumuşum ve ağzım bir karış açık kitaba bakıyorum.

Kitap günümüzde ve geçmişte geçiyor. Üç ana karakter var, yazar öyle ustalıkla geçişlerde bulunmuş ki okurken hiç zorlanmadım. Tabii bunun en büyük etkisi de çeviri. Bakire'den önce okuduğum kitabın çevirisi çok kötüydü, iyi çeviri okuma hızını kesinlike etkiliyor. Çeviriden bahsetmişken kitabın kapağını ve kalitesini de çok beğendim aynı zamanda kitabın puntosu göz yormuyordu. Ephesus bu işi hakkıyla yapıyor.

Bakire akıcılığı, merak unsuru ve basım kalitesiyle dikkate değer bir kitap. Ben çok beğendiğim, tavsiye ediyorum. Keyifli okumalar!

Puanlama: 4.5/5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bunlar da ilginizi çekebilir;

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...