28 Kasım 2013 Perşembe

Hırsızlar Sosyetesi- Ally Carter| Kitap Yorumu


Kitap: Hırsızlar Sosyetesi
Yazar: Ally Carter
Tür: Young Adult-Mystery
Yayınevi: DeliDolu
Seri: Heist Society 


Hırsızlık Bir Meslek Sayılabilir Mi?
Belki hayatını bu iş üzerine kurmuş insanlar, hatta aileler olduğunu bilmek tüylerinizi ürpertebilir. Ama Katarinanın heyecanlı ve "eğlenceli" dünyası size tüm önyargılarınızı unutturacak. 
Ailesinin sürdürdüğü yasadışı işlerden fena halde sıkılan Katarina Bishop, çareyi, prestijli bir yatılı okulda yeni bir hayat kurmakta bulur. Ama Katin bu firari macerası fazla uzun sürmeyecektir. Milyarder arkadaşı Hale, ne yapıp edip yetenekli hırsızımızın okuldan atılmasını sağlar. Amacı, Katarinayı yalnızca aileye geri kazandırmak kadar masum değildir elbette. Hırsızlar sosyetesinin ileri gelenlerinden Arturo Tacconenin evinden beş değerli tablo çalınmıştır ve soygunun tüm detayları, potansiyel hırsız için tek bir kişiyi işaret etmektedir; Katarinanın pek sevgili babasını.
Kurdukları ekip ile birlikte Kat ve Halein, soyguncuyu yakalamak, aileyi bir araya getirmek ve bazı aşk tohumlarını yeşertmek için yalnızca iki haftaları var; karşılarına çıkacak pek çok engele rağmen bunu başarmak içinse oyundaki aklı Kat, enerjiyi Hale, işlerine duydukları aşk ise ikisinin birlikteliğini yönetecek.
Dünyanın en seçkin müzelerinden biri için planlanan soygun, özünde iyiliğe hizmet etmeli; eserlerin gerçek sahipleriyle buluşmasına, parçalanmış bir aileyi bir araya getirmeye ve biraz da... üzeri örtülen bir aşkın su yüzüne çıkmasına.
Dünya çapında büyük bir okur kitlesine sahip Gallagher Akademisi serisinin çok satan yazarı Ally Carterdan nefes nefese okunacak, eğlenceli ve heyecan dolu bir roman.
Deldidolu yayınlarından çıkan Hırsızlar Sosyetesi 285 sayfa. Çok kısa ve çabuk okunabilen bir kitap. Aile mesleği hırsızlık olan bir aile düşünün, ne kadar ilgi çekici değil mi? Aşağıda belirteceğim olumsuzluklara rağmen kitabı büyük bir merakla okudum. Hatta vize dönemi olmasına rağmen aklım hep kitaptaydı. Günümüzde bir çok roman birbirine benziyorken çok güzel ve farklı bir dünyaya girmek isteyenler için çok güzel bir seçenek.

Hırsızlar sosyetesi'ni daha önce yarım bırakıp başka kitap okumaya başlamıştım. Çünkü okurken ait olduğunu serinin ikinci kitabıymış gibi hissettim. Bir türlü hikayenin içine giremeyip sonunda da sıkılıp yarım bırakmıştım.
Bu sefer de aynı şeyler oldu. Örneğin Simon'ı nereden tanıyorlardı? Konuşma arasında geçen hırsızlık terimlerini açıklamamışlar. Bunların dipnot olarak aşağıda açıklanmasını isterdim. Umuyorum ki ilerleyen kitaplarda geçmişe dair daha çok şey öğreniriz.

Karakterler açısından da gayet güzeldi, bütün karakterleri sevdim. Kitap sonlara doğru inanılmaz derecede akıcı hale geldi. Ben çok sevdim, serinin diğer kitaplarını da büyük bir merakla bekliyorum. Okuyup okumamak arasında kalan herkese tavsiye ederim! 

1 yorum:

  1. ben okudum ve gerçekten çok iyi ama ikinci kitabı olan "seyrek sahtekarlar" ve üçüncü kitabı çıktı ama hala türkçeye çevrilmedi dört gözle onları bekliyorum^^

    YanıtlaSil

Bunlar da ilginizi çekebilir;

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...